2
Червня
2021
Центр сучасної культури у Дніпрі

Восени 2020 року на Дніпро чекало грандіозне відкриття Центру сучасної культури, проте, нажаль, карантин вніс свої корективи. Тож відкриття відбувалось в онлайн режимі, адже ремонт 100-річної історичної будівлі завершити у вказаний строк не вдалося. Та не дивлячись на негаразди, організатори влаштували виступи гуртів, 3D mapping, лекції та кіноперформанс.

  • 3D mapping на будівлю, якій понад 100 років. Аудіовізуальне шоу, показали на фасаді Центру сучасної культури — будинку 1902 року, що є пам’яткою архітектури місцевого значення.
  • Лекції від українських експертів та експерток у сфері культури. Під час лекцій обговорювали роль культури в розвитку міст, мистецтво та активізм в умовах змін, а також історію створення DCCC (Dnipro Center for Contemporary Culture) та плани на майбутнє.
  • Міжнародний форум для кураторів, менеджерів культури та експертів креативно-урбаністичних рухів з України та Європи.
  • Кіноперформанс: відбувся показ раритетного фільму «Нариси радянського міста» під саундтрек електроакустичного гурту DZ’OB. 
  • Виступи дніпровських музикантів Kurs Valüt та крос-жанрового проєкту DZ’OB.

Раніше в Центрі сучасної культури проводили фестиваль нових медіа та аудіовізуального мистецтва «Конструкція», міжнародний форум для митців, дослідників та активістів Forum Regionum та міжнародну виставку учасників резиденції SWAP UK/Ukraine — «Порушники будуть виявлені?».

«Для нас важливо розвивати і підтримувати місцеву сцену, створювати свій сильний культурний продукт, проте ми не обмежуємось локальним контекстом. Центр сучасної культури — це точка взаємодії та співпраці, тому ми запрошуємо також митців та експертів з інших країн. Таким чином ми провокуємо нові ідеї, неочікувані кооперації та проєкти, а також сприяємо постійному обміну досвідом. Ми розвиваємо локальне та діємо глобально», — розповідає один із ініціаторів створення Центру сучасної культури Андрій Палаш. 

DCCC — культурна інституція міжнародного рівня, створена Дніпрі, щоб посилити зв’язки міста зі світом. Це платформа для міжнародного співробітництва, дослідження місцевого контексту, посилення міської творчої спільноти, обміну досвідом, виникнення колаборацій між митцями, науковцями та підприємцями.

Основна ціль DCCC — розвиток культурного середовища міста. Дніпро потенційно має всі шанси стати культурною точкою не лише на мапі України, а й Європи. Саме тут може формуватися актуальний культурний продукт, за яким вибудовуватиметься новий образ міста та ідентифікуватиметься Україна в цілому. Засобами мистецтва та культури ми говоритимемо про ідеї та проблеми, які хвилюють суспільство.

Джерело: https://liroom.com.ua/news/center-of-suchasna-kultura-dnipro/

Автор
АртЕтно-Фест
Якщо новина сподобалася, розкажіть друзям:
Поширити