19
Липня
2021
Фестиваль до 400-річчя Хотинської битви

У Державному історико-архітектурному заповіднику «Хотинська фортеця» готуються до відзначення 400-річчя Хотинської битви, яка відбулася у 1621 році. На початку осені там планують організувати триденний фестиваль.

Крім українських реконструкторів історичних подій, на фестиваль у Хотині погодилися приїхати учасники з Польщі та Литви.

Як відомо, з 2 вересня до 3 жовтня 1621 року під Хотином тривала битва між об’єднаними силами Речі Посполитої і українського козацтва під проводом Петра Сагайдачного з одного боку та військом Османської імперії з іншого.

Битва під Хотином стала завершальним етапом Хотинської війни 1620-1621 років – воєнного протистояння між султанською Туреччиною і Річчю Посполитою.

Польське військо (майже 31 тисяча вояків) зупинилося під Хотином. На допомогу йому прибуло козацьке військо (понад 14 тисяч осіб), у складі якого був і загін під проводом Петра Сагайдачного.

Жорстокі бої під Хотином тривали майже місяць, але завдяки козакам поляки вистояли. Зазнавши поразки, османський султан Осман II був змушений припинити війну.

Детальніше за посиланням: https://www.ukrinform.ua/rubric-tourism/3173767-dla-vidznacenna-400ricca-hotinskoi-bitvi-organizuut-tridennij-festival.html

Автор
АртЕтно-Фест
Якщо новина сподобалася, розкажіть друзям:
Поширити